Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini
Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini

Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini

Liyofilize Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini, her yaştaki sığır dana ve buzağılara hastalık sezonundan en az bir ay öncesinde uygulanır. Serolojik ölçümlere göre. 6-9 ay koruma beklenmektedir. 1

Etken Madde: Vitamin A propiyonat
Kullanım Şekli: Enjeksiyomluk Çözelti
Hayvan Türü: At, Keçi, Koyun, Sığır

Kompozisyonu 1

Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini..................... hayvancılık işletmesinden izole edilen Bovine

Ephemeral Fever virüsü ve stabilizer içerir. Liyofilize halde üretilmiştir. Sulandırma sıvısı ile kullanılır. Prof. Dr. Osman ERGANIŞ tarafından formüle edilmiştir.

Endikasyonları

Liyofilize Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini, her yaştaki sığır dana ve buzağılara hastalık sezonundan en az bir ay öncesinde uygulanır. Serolojik ölçümlere göre. 6-9 ay koruma beklenmektedir.

Kontraendikasyonları

Kontraendikasyon tespit edilmemiştir.

Uygulama Şekliye Dozu

Liyofilize Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini,... dozluk şişelerde ....olarak ambalajlanır. Bir şişe aşı ... mİ steril dilüenti ile sulandırılır. Bir doz 1 ml'dir ve boyundan SC veya İM yolla yapılır.

Uyarı

Aşı enjektöre çekilmeden önce alt üst ederek iyice karıştırılmalıdır. Aşılamadan önce enjeksiyon yeri alkolle silinmeli ve her hayvanda yeni iğne kullanılmalıdır.

Yan Etkiler

Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksini, buzağı, dana ve farklı dönemlerdeki gebe ineklerde 3 yıl süre ile uygulanmıştır. Hiçbir yan etki tespit edilmemiştir.

İmha Koşulları

Kullanılan aşı şişeleri çevreye atılmamalı, kaynatıldıktan sonra imha edilmelidir.

Yasal Arınma Süresi

Yoktur.

Saklama Koşulları

Aşı, karanlık ortamda ve buzdolabında (4 °C'de) saklanır.

Ambalaj Şekli

Liyofilize formda ve bir şişede ...doz olarak ambalajlanır.

Üretim Yeri

Canlı Üç Gün Hastalığı Otovaksininın, virüs antijenleri hazırlanması ve formülasyonu S.Ü. Veteriner Fakültesi nde, şişelenmesi ve liyofilizasyonu VETAL Hayvan Sağlığı Ürünleri A.Ş. de yapılmıştır.

Yasal Uyarı

Aşı, otojen olarak özel hazırlandığından; "Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik'in 76. Maddesinde belirtilen "Otovaksin üretimi, dağıtımı, kullanımı, kayıt ve bildirimleri" hükümlerini kapsar.

"SADECE HAYVAN SAĞLIĞINDA KULLANILIR."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.