Requivac PC Otovaksini
Requivac PC Otovaksini

Requivac PC Otovaksini

Requivac IMS Otovaksini, gebe kısraklara gebeliğin 8. . 9. ve 10. aylarında 3 kere uygulanır. Aşılamanın amacı, taylara kolostrumla pasif bağışıklık sağlamaktır

İşletme haricinde kullanılamaz ve pazarianamaz.

Kompozisyonu

REOUIVAC IMS Otovaksini, inaktive Rhodococcus eqııi (K2002 susu) bakterinleri. VapA proteinleri ve Montanid... adjuvantı içerir. Prezervatif olarak ...oranında thiomersal bulunur. Prof. Dr. Osman ERGANİŞ tarafından formüle edilmiştir.

Endikasyonları

Requivac IMS Otovaksini, gebe kısraklara gebeliğin 8. . 9. ve 10. aylarında 3 kere uygulanır. Aşılamanın amacı, taylara kolostrumla pasif bağışıklık sağlamaktır. Son (3.doz) aşılamanın doğuma 3-4 hafta kala uygulanması, kolostrumda daha yüksek seviyelerde koruyucu maddelerin birikmesini sağlar.

Kontraendikasyon

Gebe 300 kısrakta test edilmiştir. Kontraendikasyon bildirilmemiştir.

Uygulama Şekli ve Dozu

RequiVac IMS Otovaksini, boyundan (boynun alt 1/3'üne) İM (kas içi) yolla yapılır. Bir doz 2,0 ml'dir.

Uyarı

Aşı enjektöre çekilmeden önce alt üst ederek iyice karıştırılmalıdır. Aşılamadan önce enjeksiyon yeri alkolle silinmen ve her kısrakta steril yeni iğne kullanılmalıdır.

Yan Etkiler

Yan etki gözlenmemiştir. Aşılamayı takip eden 2 saat içerisinde gelişebilecek olası anafilaksi durumunda kısraklar açık havaya çıkarılmalı ve atropin sülfat (1/5000'lik atropin sülfat eriyiğinden 10 mİ deri altı yolla 12 saat ara ile 2 kere) uygulanmalıdır.

İmha Koşulları

inaktif aşı olduğundan imha gerektirmemektedir.

Saklama Koşulları

+4 C'de buzdolabında saklanır. Dondurulmamalıdır.

Ambalaj Şekli

Renksiz şişelerde 5 dozluk olarak ambalajlanır.

Üretim Yeri

Vetal Hayvan Sağlığı Ürünleri A.Ş.

Yasal Uyarılar:

RequiVac IMS Otovaksini, otojen olarak özel hazırlandığından; "Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik'in 76. Maddesinde belirtilen "Otovaksin üretimi, dağıtımı, kullanımı, kayıt ve bildirimleri" hükümlerini kapsar.

"SADECE HAYVAN SAĞLIĞINDA KULLANILIR."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.