LUMPYVAC
LUMPYVAC

LUMPYVAC

Sığır Nodüler Dermatitis Hastalığı (LSD) Aşısı

Kompozisyonu:
Lumpyvac, sığırları nodüler dermatitis hastalığına karşı korumak amacıyla LSD virüsü Neethling suşuyla hazırlanan; liyofilize canlı attenüe bir aşıdır. Her doz aşı; en az 10³'⁵ TCID₅₀ attenüe Neethling virüsü, 0,5 mg Sükroz ve 0,25 mg laktalbumin hidrolizat içerir. 

Endikasyonları:
Aşı; sığır cinsi hayvanları; nodüler dermatitis(yumrulu deri) hastalığına karşı korumak ve hastalığın sebeb olduğu mortalite, klinik bulgular ve lezyonların azaltılması amacıyla kullanılır.

Kontraendikasyonları: 
Yüksek ateşli ve gebeliğin son dönemindeki hayvanlara uygulanmamalıdır.

Uygulama Şekli ve Dozu:
Aşı; her yaş, cinsiyet ve ırktan sığırların boyun bölgesinin alt kısmından deri altı yolla 2ml uygulanır. 

Önemli Uyarılar:

  • Aşılı veya hastalığı geçiren annelerden doğan ve kolostrum almış olan yavrulara 6 aylık olana kadar aşılama yapılmaması önerilir. Ancak hastalığın yeni çıktığı bölgelerde ve daha önce virusla karşılaşmamış aşısız annelerden doğan yavrular için acil aşılama programı uygulanabilir. 
  • Tüm dünyada gebe hayvanlarda Lumpy Skin Disase aşısı kullanımı ile ilgili kesin veriler bulunmamaktadır. Anak epidemi önleme ve fayda/zarar ilişkileri gözetilerek aşılama yapılması önerilir.
  • Sulandırma aşı +2 / +8 C arasında muhafaza edilmeli ve 6 saati içerisinde kullanılmayan kısım imha edilmelidir. 
  • Uygulamada, asepsi ve antisepsi kurallarına  kesinlikle uyulmalı, iğne ve enjektörler kimyasal maddelerle temizlenmemelidir. 
  • Bu ürün, yasal yetkilileirnce uygulanır ve takip edilir. Veteriner hekim veya Veteriner Sağık Teknisyenlerinin dışında yapılan uygulamalar ve sonuçlarından ÜRETİCİ firma kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
    Fat

Farmasötik Formu:
Enjeksiyonluk çözelti liyofilizatı

Yan Etkileri:
Aşılamayı takiben vücut sıcaklığında hafif bir artış, uygulama bölgesinde sert veya yumuşak şişlikler ve süt veriminde geçici azalma görülebilir.

Yasal Arınma Süresi:
0 (Sıfır) Gün

İmha Koşulları:
Otoclavda 121 C / + 8 C de 30 dakika imha için tutulduktan sonra foseptik çukura atılır.

Muhafaza Koşulları: 
+2 C / +8 C 'de ve karanlıkta muhafaza edilir.

Ambalaj Şekli:
25 dozluk aşı  50ml sulandırma sıvısı ile birlikte ambalajlanmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.